вівторок, 3 грудня 2019 р.

Результати PISA 2018

Дослідження PISA, засноване ОЕСР у 1997  р., оцінює грамотність 15-річних учнів / студентів у таких предметних галузях, як читання, математика та природничо-наукові дисципліни, і визначає ступінь оволодіння підлітками здатністю застосовувати власні знання, уміння, навички, ставлення в реальних життєвих ситуаціях. Цикл дослідження (підготовчий, пілотний та основний етапи) триває три роки. До сьогодні було проведено цикли дослідження у 2000, 2003, 2006, 2009, 2012, 2015 та 2018 роках. Наразі триває підготовка до циклу PISA 2021 року.
2018 р. Україна вперше взяла участь в основному етапі PISA. Збирання даних у межах основного етапу в закладах освіти різних типів проводилося з 15 квітня до 30 травня 2018 року.  
Математична грамотність учня / студента визначається як його здатність формулювати, застосовувати й інтерпретувати математику в різноманітних контекстах. Це включає математичні міркування й застосування математичних понять, процедур, фактів та інструментів для опису, пояснення й прогнозування явищ. Грамотність у галузі математики допомагає зрозуміти роль математики у світі, робити аргументовані висновки й приймати рішення, необхідні людям як творчим, активним і свідомим громадянам
 В Україні найбільш проблемною з-поміж трьох галузей PISA є математика. У більшості країн немає значних відмінностей між результатами учнів  /  студентів у різних предметних галузях, натомість в Україні особливо помітні відносно низькі результати учнів/студентів з математики. Тільки 64% учнів досягли базового рівня знань з математики, а 36% не досягли.

Міжнародний звітНаціональний звіт





Немає коментарів:

Дописати коментар